Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Ambasadorką wydarzenia została ponownie Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio, mentorka. Oktawia wprowadzi Bieg Erasmusa na kolejny nowy tor, przygotowując cykl materiałów treningowych i szkoleniowych w formie multimedialnej, wzbogacony o konspekty zajęć, do wykorzystania przez nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. e-Bieg trwa od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych. W tych dniach przypadają w tym roku międzynarodowe obchody Erasmus Days.
Uczestnikami biegu w tym roku są także nasi uczniowie, reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej. W roli głównej wystąpili dziś:
Cel - bieg sztafetowy w ciągu 60 minut, promocja zdrowego stylu życia, połączona z wątkiem prospołecznym (pieniądze na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach) - w pełni zrealizowana!
Zobaczcie relację z biegu:
Link do relacji na fb: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=193113692259662&id=101285124775853¬if_id=1602874566943291¬if_t=page_post_reaction&ref=notifDziś ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu "Klimat to przyszłość", którego organizatorem była Polska Fundacja im. Roberta Schumana.
W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej. Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie przejazdu do Warszawy i udział w 9.maja w Paradzie Schumana, z okazji Dnia Europy. Przypominamy, że głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat zmian klimatycznych oraz ochrony środowiska oraz pokazanie uczniom/społeczności lokalnej, że mają oni na to bezpośredni wpływ w swoim środowisku lokalnym.
Uczniowie reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej zorganizowali m.in. warsztaty proekologiczne, debatę oksfordzką z tezą: "Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego", napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu. Przygotowali również proekologiczny spot (https://www.youtube.com/watch?v=H0jJ11jLdbY) oraz kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki. O wszystkich działaniach informowali na stronie fb Klubu Myśli Prospołecznej: https://www.facebook.com/Klub-My%C5%9Bli-Prospo%C5%82ecznej-ILO-w-Radomsku-101285124775853
Klub Myśli Prospołecznej realizuje projekt ph. " Klimat, to przyszłość.Od działań Unii Europejskiej w obszarze ochrony klimatu do lokalnych akcji uczniowskich", którego organizatorem jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. W ramach projektu zorganizowali już warsztaty proekologiczne, debatę oksfordzką z tezą: "Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego". Podczas debaty pojawiły się odniesienia do smogu, plastikowych toreb, problemów z wodą, ale także biodegradacji, "żółtych kamizelek we Francji", recyklingu, dyrektyw Parlamentu Europejskiego (The Single-Use Plastics Directive), tworzyw sztucznych, społecznych tendencji żywieniowych, ekonomicznych (niekoniecznie ekologicznych) mechanizmów rynkowych. Napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu. W ostatnich dniach przygotowali z kolei proekologiczny spot: https://www.youtube.com/watch?v=H0jJ11jLdbY&t=6s oraz kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki.
KOMUNIKAT
Zapraszamy do zakupu ubrań oraz akcesoriów oznakowanych nowym logiem naszej szkoły. Link do sklepu z ubraniami: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/.
KOMUNIKAT !!!
Informacja dotycząca systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej i miejscach, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja na terenie Powiatu Radomszczańskiego w 2021 roku, a także lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa w 2021 roku.
PRIMUS INTER PARES
Tytuł Primus Inter Pares promuje wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, naukę, pracę w samorządzie uczniowskim, wolontariat, działalność charytatywną, postawę etyczno-moralną. Tytuł umożliwia wyróżnienie najwybitniejszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w konkursach, nauce i pracują na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego."
Zgłoszenia do 16 kwietnia 2021 r.
Całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci i młodzieży
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie
Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
Link do informacji o Dziecięcym Telefonie Zaufania na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka