mgr Agnieszka Styczyńska - Dryja
PONIEDZIAŁEK 13.10 - 15.10Pedagog dba o wszechstronny rozwój ucznia, organizuje i prowadzi wszelkiego rodzaju zajęcia o charakterze integracyjno - profilaktyczno-terapeutycznym. Jest koordynatorem działalności profilaktycznej na terenie szkoły oraz inicjatorem i autorem programów związanych ze sferą opiekuńczo – wychowawczą. Prowadzi konsultacje dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, pełniąc rolę osoby wspierającej w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych. Dotyczy ono nauczycieli, dzieci i rodziców.
Pedagog próbuje pomóc w konfliktach na różnych płaszczyznach. Robi wszystko co w jego mocy, ale nie jest cudotwórcą i mimo najszczerszych chęci, nie zawsze jego praca osiąga zamierzone efekty. Wpływ na to ma wiele czynników. Nie ma gotowych recept na rozwiązanie problemów. Zadaniem pedagoga jest wspierać, próbować zrozumieć, szukać przyczyn i wskazywać możliwości rozwiązań; być czułym na krzywdę i nie pozwalać na przemoc.
Przy rozwiązywaniu trudności i problemów, pedagog korzysta z pomocy rodziców i innych instytucji: GOPS - u, Policji, Sądu dla Nieletnich, kuratora, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, CPR, Urzędu Gminy, KRPA.
Anna Piotrowska
„Kieślowski. Od Bez końca do końca” to tytuł najnowszej książki Mikołaja Jazdona i Krzysztofa Piesiewicza, która ukazała się w marcu br. Jej bohaterowie to jeden z najwybitniejszych, rozpoznawalnych na całym świecie polskich reżyserów filmowych – Krzysztof Kieślowski – i jego przyjaciel, najbliższy współpracownik oraz autor scenariuszy do najgłośniejszych filmów – adwokat Krzysztof Piesiewicz.
Już ich pierwsze spotkanie nosi znamiona legendy – zostało zaaranżowane przez wybitną polską reportażystkę Hannę Krall. Spotkanie twórców okazało się przełomowe dla każdego z nich – dzięki niemu kino Kieślowskiego obrało nowy kierunek, a Piesiewicz obok czynnego trwania na urzędzie adwokata stał się wybitnym scenarzystą filmowym. W rozmowie z Mikołajem Jazdonem Piesiewicz przybliża prywatną sylwetkę reżysera i ujawnia szczegółowe okoliczności powstania scenariuszy jego najwybitniejszych filmów.
Relacja Krzysztofa Piesiewicza to fascynująca historia wzajemnego przenikania się opresyjnej rzeczywistości stanu wojennego, artystycznej warstwy fabularnej i niepowtarzalnych momentów pracy w zawodzie adwokata, którą mecenas traktował jak misję i źródło inspiracji scenariuszowych jednocześnie. Mówi również o filmach, które w planach miał reżyser i o tych, na które pomysły zostały utrącone w zarodku przez cenzurę.
Ta książka to unikalna, intymna i niezwykle ważna rozmowa, która będzie skarbnicą wiedzy dla miłośników kina Krzysztofa Kieślowskiego Książka zawiera również fotografie pochodzące z prywatnych archiwów i planów filmowych.
PolecamZ GŁĘBOKIM ŻALEM SPOŁECZNOŚĆ I LO PRZYJĘŁA TĘ WIADOMOŚĆ...
Mateusz Patalan, uczeń klasy IIE uzyskał tytuł FINALISTY 62. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Co to oznacza w praktyce?Olimpiada jest organizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem zawodów jest Instytut Europeistyki, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytetu Warszawskiego.
Opiekunem merytorycznym Mateusza jest pan Tomasz Mazur.
KOMUNIKAT
Zapraszamy do zakupu ubrań oraz akcesoriów oznakowanych nowym logiem naszej szkoły. Link do sklepu z ubraniami: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/.
KOMUNIKAT !!!
Informacja dotycząca systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej i miejscach, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja na terenie Powiatu Radomszczańskiego w 2021 roku, a także lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa w 2021 roku.
PRIMUS INTER PARES
Tytuł Primus Inter Pares promuje wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, naukę, pracę w samorządzie uczniowskim, wolontariat, działalność charytatywną, postawę etyczno-moralną. Tytuł umożliwia wyróżnienie najwybitniejszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w konkursach, nauce i pracują na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego."
Zgłoszenia do 16 kwietnia 2021 r.
Całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci i młodzieży
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie
Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
Link do informacji o Dziecięcym Telefonie Zaufania na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka